Závod požárnické všestrannosti na Pražmě

V sobotu 15. 10. 2016 se v naší obci konalo téměř po dvaceti letech okresní kolo Závodu požárnické všestrannosti, které pořádalo Okresní sdružení hasičů ve Frýdku-Místku v úzké spolupráci s místními hasiči. Tento podzimní závod je součástí celostátní hry mladých hasičů a dorostenců PLAMEN. Hra má několik kol, další jsou potom na jaře, kdy mladí hasiči soutěží v požárních disciplínách.

Trať závodu vedla podél řeky a pětičlenná družstva na ní plnila na šesti stanovištích nejrůznější úkoly např. střelba ze vzduchovky, práce s buzolou, první pomoc.

Ráno nejdříve proběhl závod dorostenců, kdy se na 3 km dlouhou trať postavily 2 kolektivy dorostenců, 2 kolektivy dorostenek a 47 jednotlivců. Od 10 h pak soutěžily děti ve dvou kategoriích – mladší a straší. Trať pro děti měřila asi 2 km a proběhlo ji v pětiminutových intervalech celkem 53 družstev.

Celkově se tedy postavilo na start závodu 332 závodníků.

K hladkému průběhu závodu přispělo kromě dobré souhry rozhodčích, organizátorů i závodníků také příjemné slunné počasí. Tak si tento den na Pražmě všichni užili.

Kulturní akce

Dobrá

Dobrá

Dobratice

Dobratice

Krásná

Krásná

Morávka

Morávka

Nižní lhoty

Nižní lhoty

Pražmo

Pražmo

Nošovice

Nošovice

Raškovice

Raškovice

Vojkovice

Vojkovice

Vyšní lhoty

Vyšní lhoty