Výzva – PŘIDEJTE SE K NÁM – DOBROVOLNICTVÍ ADRA

Přidejte se k nám a rozšiřte tak tým dobrovolníků-lidí, kteří se rozhodli pomáhat druhým tím, že věnují trochu svého času. Docházejí uď do různých zařízení, kde jsou nemocní, senioři či osoby se zdravotním postižením, nebo do domácností seniorů. Dobrovolníci jsou společníci, kteří bez nároku na odměnu poskytují svůj čas, pozornost a zájem lidem, kteří se cítí opuštění a jsou vděčni za návštěvu “zvenčí”. Naši dobrovolníci jim přinášejí radost, povzbuzení a potěšení. Tato “služba druhým” je prospěšná nejen navštěvovaným lidem, ale také dobrovolníkům samotným. Dobrovolníci říkají, že je jejich činnost naplňuje a obohacuje, že při návštěvách jakoby se vymaňovali z tohoto velice hektického světa. při návštěvách mají totiž čas se zastavit a zklidnit. Věnují čas jen sami sobě a člověku, za kterým přišli. Vy\pouštějí z hlavy povinnosti a tráví čas věcmi, které je baví – např. rukodělnými aktivitami, hraním společenských her, vycházkami, čtením či jen vykládáním o současnosti nebo vzpomínáním na doby dávno minulé. Více o aktivitách Dobrovolnického centra ADRA Frýdek – Místek naleznete na www.dcfm.cz nebo www.facebook.com/adrafrydekmistek .

Zaujala Vás myšlenka dobrovolnictví? Kontaktujte koordinátorku Irenu Blablovou – tel. 739 320 717, email: irena.blablova@adra.cz

V současné době potřebuje získat nové dobrovolníky do Nemocnice ve Frýdku – Místku (na dětské oddělení a oddělení následné péče) a do Domova Beskyd.

Pojďte s námi dělat svět laskavějším

Ing. Hana Kudrnová

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek – Místek

 

Kulturní akce

Dobrá

Dobrá

Dobratice

Dobratice

Krásná

Krásná

Morávka

Morávka

Nižní lhoty

Nižní lhoty

Pražmo

Pražmo

Nošovice

Nošovice

Raškovice

Raškovice

Vojkovice

Vojkovice

Vyšní lhoty

Vyšní lhoty