Nezařazené

Úspěšní žadatele MAS Pobeskydí se nachází i v našem mikroregionu

Úspěšní žadatele MAS Pobeskydí se nachází i v našem mikroregionu

Místní akční skupina Pobeskydí, která v regionu působí již od roku 2004, vyhlásila na jaře v pořadí pátou výzvu k předkládání žádostí z Programu rozvoje venkova v programovém období 2014–2020. Byla možnost podporovat projekty investic do zemědělství a občanské vybavenosti. Mezi úspěšnými žadateli, kteří mohli využít dotaci ve výši 40% až 80 %, se našli i obce a zemědělci, kteří se nachází na území Svazku obcí povodí Morávky.

Svá veřejná prostranství si tak vybudují či opraví obce Morávka, Nižní Lhoty, Nošovice a Raškovice. Jednotku sboru dobrovolných hasičů dovybaví obce Krásná a Nižní Lhoty. Uspět se podařilo i spolkům působícím v Mikroregionu. Své zázemí a klubovnu tak zrekonstruuje Tělovýchovná jednota Dobratice. Lašský sportovní klub si zase dovybaví sportovní zařízení pro své aktivity v obci Morávka.

Mezi úspěšnými zemědělci byly z mikroregionu Petr Uher z Morávky se svým projektem dovybavení farmy technologiemi pro chov skotu. Marek Velš z Dobratic, který díky projektu zefektivní chov a plemenitbu skotského náhorního skotu a vřesových ovcí. Jan Šigut z Vyšních Lhot který si vybuduje novou skladovací kapacitu pro uskladnění sena a slámy, a to obloukovou halu a Jan Loryš z Morávky, který si pořídí pluh, který je nutný pro obnovu trvalých trávních porostů a následné osetí plochy.

Místní akční skupina se v současné době pilně připravuje na nové programové období 2021–2027 ve kterém má opět působit jako podpůrný orgán v rozvoji venkova. Více informací naleznete na webových stránkách www.pobeskydi.cz

Zasedání výběrové komise MAS Pobeskydí, z. s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *