Aktuality, Nezařazené

KONTAKTNÍ A PORADENSKÉ CENTRUM Frýdek-Místek – Renarkon o.p.s.

První rok fungování v nových prostorách

Kontaktní a poradenské centrum ve Frýdku-Místku je jediným poskytovatelem nízkoprahových služeb pro uživatele drog a jejich blízké na území bývalého okresu Frýdek-Místek. V rámci poskytování odborných služeb došlo v roce 2016 k několika změnám.

První – a zásadní změna se týká nového působiště, kdy se nám podařilo nalézt vhodnější prostory, co se týče požadavků dostupnosti i vzhledu interiéru. Od února 2016 tak sídlíme na Malém náměstí 104 v Místku, v prvním patře světle zelené budovy, těsně přiléhající k dvouproudové rychlostní komunikaci (naproti bývalého autobusového stanoviště).

Druhá změna, kterou jsme v loňském roce uskutečnili, je spojená s rozšířením okruhu osob, kterým nabízíme své služby a zpřístupnění služeb mladistvým od 11 let věku. Nově se tak věnujeme, kromě uživatelů nealkoholových drog, kterým poskytujeme služby každý pracovní den, také osobám užívajícím alkohol, léky, dále lidem, kteří hrají hazardní hry nebo se potýkají s jiným závislostním chováním, jejich rodinným příslušníkům, partnerům a dalším blízkým osobám. Této skupině nabízíme, po předchozím objednání, poradensko-terapeutické služby a sociálně právní pomoc v úterý a čtvrtek.

Obecně naši pomoc vyhledá cca 250 klientů a 150 osob blízkých ročně. Nejčastěji k nám lidé chodí za účelem nalezení nových cest z obtížných situací, často spojených s absencí adekvátního bydlení, zaměstnání, nedostatkem příjmů, dluhy, obtížnými osobními, rodinnými či partnerskými tématy, apod.

Cílem není rada samotná, ale rozvíjení řešení, společně s klientem, kdy společně nacházíme nevyužité zdroje, nové cesty a způsoby, jak se například k situacím nově stavět, nacházet nové významy těchto situací, prožitků, a v souvislosti s tím nové alternativy, které se tím nabízejí.

Hlavním nástrojem naší práce je rozhovor.

Odbornou pomoc zajišťuje tříčlenný tým – sociální pracovníci a terapeuti.

 

Renarkon o.p.s.

KONTAKTNÍ A PORADENSKÉ CENTRUM

Malé náměstí 104, 73801 Frýdek – Místek

Tel.: 558 628 444, 606 694 244

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *